Aktuality


V.Z.T.E.K. MATEK 2017

V.Z.T.E.K. MATEK 2017

Předporodní podvečery na Letné II

Podrobnosti


Předporodní podvečery na Letné

Podrobnosti


Podpůrná skupina pro porodní asistentky

Podpůrná skupina

Předporodní podvečery

Předporodní podvečery

Předporodní podvečery

7.10.-16.12.2014
Kavárna Králík v rádiu, Charkovská 18, Praha 10
Podrobnosti

Jak citlivě respektovat sama sebe v těhotenství, při porodu i v šestinedělí

28.8.2014 15:00-18:00
A centrum, Vítkova 10, Praha 8, Karlín

Srdečně Vás zveme na ryze ženské setkání se sdílením a diskusí o tom, jak sama o sebe pečovat a naplňovat své potřeby v období těhotenství, při porodu a v šestinedělí.
Seminář povedou dvě duly, průvodkyně porodem a počátky mateřství.
Stěžejním bodem práce duly je doprovázení a poskytování zejména emocionální podpory v těhotenství, během porodu a v šestinedělí. Dula rodiče doprovází na jejich cestě a pomáhá jim naplnit jejich představy o porodu.
Tentokrát se zaměříme na téma sebepéče a respektování vlastní potřeb.
Těhotná žena a čerstvá matka je zpravidla velmi citlivá a zřetelně vnímá své potřeby a potřeby svého dítěte. Co můžete udělat pro to, abyste se cítila dobře a v kontaktu se sebou i svým miminkem? Jak se nenechat ovlivnit negativním přístupem okolí? Jak podpořit svoje kompetence k péči o dítě? Jak dobře požádat okolí o podporu tam, kde zrovna potřebujete?
Na tyto a další otázky zkusíme společně najít odpověď.
Seminář je určen nejen pro těhotné ženy, ale je otevřený všem ženám, které toto téma přitahuje.

O lektorkách:
Hana Vaníčková psycholožka, dula, více info na www.handula.cz
Dula Šárka Kučerová, lektorka vázání šátku, maminka tří dětí
Cena za setkání je 400Kč

facebook

1.7. a 2.7.14 Cesta k sobě v těhotenství, při porodu a v šestinedělí

oba dny 18:00 - 21:00
centrum AVASA, Křižíkova 19, Praha 8

Srdečně Vás zveme na dvoudenní seminář pro těhotné ženy o těhotenských, porodních a poporodních tématech. Seminář povedou dvě duly - průvodkyně těhotenstvím a porodem. Podělíme se s vámi o témata spojená s podporou těhotné ženy, porodem, ranou vazbou s miminkem a šestinedělím. Stručně projdeme proces porodu, abyste věděla, co kdy očekávat. Povíme si tipy, jak dobře zvládat kontrakce a jaké polohy mohou v které fázi porodu pomoci. Podělíme se o své zkušenosti s přítomností partnerů u porodu a vysvětlíme roli duly. V druhé části semináře se budeme věnovat rané vazbě s miminkem po porodu a péči o sama sebe i miminko v šestinedělí. Dozvíte se potřebné informace v ucelené podobě a bude prostor společně diskutovat a ptát se na vše, co vás zajímá. Budou vás provázet dula a psycholožka Hana Vaníčková a dula a lektorka jógy pro těhotné Tereza Cíchová. Rády bychom přispěly k tomu, abyste se mohla dobře naladit na sebe a své miminko. Těšíme se na vás. O nás: Mgr. Hana Vaníčková je psycholožka s více než desetiletou praxí na největší krizové telefonické lince pro děti v ČR. Kromě krizové intervence se věnuje tématům sebepéče a prevence syndromu vyhoření, přípravě na početí a alternativnímu léčení. Je dulou v rámci sdružení České duly. Mgr. Tereza Cíchová je lektorka jógy a jógy pro těhotné. Kromě jógy pořádá semináře pro ženy o menstruaci a významu cyklu a věnuje se védské meditaci, jejíž kurzy organizuje. Zaměřuje se na cestu ke zdraví inspirovanou ajurvédskými principy. Je dulou v rámci sdružení České duly. Přítomnost duly u porodu se pozitivně odráží na jeho průběhu, protože se žena cítí bezpečně. Ženy, které rodí s dulou, zpravidla nevyžadují tak často léky tlumící bolest. Do jejich porodu nebývá zasahováno tolik jako u žen, které dulu u porodu nemají. Podpora duly při porodu vede k dobré poporodní adaptaci, včasnému nastartování laktace a bezproblémovému sžívání s miminkem. Dobře podpořená žena nemívá potíže s poporodním blues nebo depresí.

Dula neposkytuje zdravotnické služby. Doplňuje práci lékařů a porodních asistentek, avšak nezasahuje do jejich kompetencí. Je připravena ženu doprovázet jak při porodu v nemocnici, tak v porodním domě nebo při porodu v domácnosti (za přítomnosti porodní asistentky).

30.5. - 1.6.14 Víkend pro těhotné ženy s jógou a diskusemi s dulami

Zveme všechny těhotné ženy v jakémkoli stádiu těhotenství na inspirativní víkendový pobyt v krásném penzionu Village House u Berouna. Dvakrát denně vám nabídneme lekce těhotenské jógy a během celého víkendu vám budou k dispozici duly - průvodkyně těhotenstvím a porodem. Podělí se s vámi o témata spojená s podporou těhotné ženy, porodem, ranou vazbou s miminkem a šestinedělím. Dozvíte se potřebné informace v ucelené podobě a bude prostor vše společně prodiskutovat, podělit se o své zkušenosti či obavy, na vše se zeptat a sdílet. Lekce jógy povede Tereza Cíchová; těhotenská, porodní a poporodní témata budou přednášet duly Šárka Kučerová, Hana Vaníčková a Lucie Sedláčková. Víkend bude komorní, kapacita je pouze 9 účastnic. V případě zájmu se proto, prosíme, hlašte obratem. Datum: 30. 5. - 1. 6. 2014 (začátek v pátek v 19:00 večeří, konec v neděli po obědě) Místo: Víkend se koná v útulném penzionu Village House v Otročiněvsi u Berouna. Ubytování v krásných a pohodlných dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je jeden jednolůžkový pokoj za příplatek.Kontaktujte mě, ráda Vám odpovím!
mailto:dula@handula.cz, telefon 608 832 390