Reference


Reference pro dulu Hanku Vaníčkovou
Máme výbornou zkušenost s dulou, Hankou Vaníčkovou!

Služby duly naplnily celý “balíček” služeb, na kterých jsme se domluvily při prvním setkání počátkem mého třetího trimestru těhotenství. Setkaly jsme se vlastně na jakémsi úvodním povídání, kde mi Hanka představila své služby a možnosti, já své představy a přání se spoustou otázek k tomu. Pak jsme se viděli ještě jednou ve třech, tedy i s mým mužem, kde jsme podepsali kontrakt a domlouvali organizační věci kolem porodu, nástin průběhu porodu a doby šestinedělí.

V první den její pohotovosti, tj. 14 dní před vypočítaným termínem porodu, přišla smska, že je v pohotovosti a zcela plně k dispozici a s čímkoli se na ní mohu obrátit. Kolem půlnoci tohoto prvního pohotovostního dne ji můj muž volá do služby. Stahy, které se plíživě ozývaly po celý den, zintenzivněly a my jsme se rozhodli přivolat Hanku a společně jet do porodnice. Do 20 minut byla u nás doma, za dalších 20 minut jsme dojeli autem do porodnice v Mělníku. Po půlhodině na příjmu a po té jednu hodinu v porodním boxu jsme již chovali naše miminko.

Hanka je velmi podporující a empatická, komunikativní, stále v obraze. Dokázala s klidem a přehledem předvídat to, co přijde. Pomáhala nám jak s věcmi a jejich nošením a podáváním, tak uměla podat ruku jako opěru při chůzi či oporu při kontrakcích, tak s domluvou s personálem, asertivně a mile citovala úryvky z našeho porodního přání. Její rozumný lidský přístup, plné naladění se na nás a profesionalita (jako žena-matka, dula, psycholog, krizový intervent…) dodávaly pocit bezpečí a velké důvěry. Její přítomnost byla cenná také pro mého muže, se kterým vytvořili výborně fungující tandem, a mě-rodičce dodávali velké dávky energie, povzbuzení a vědomí, že to společně zvládneme. Vzpomínám si, že spousta malých leč důležitých “zásahů” přicházela právě od Hanky (bohužel ne od přítomného personálu): společné prodýchávání kontrakcí, polohování, podpírání, držení za ruku, různé hmaty a doporučení ke zvládání bolesti, podávání pití, přikládání mokré pleny na hlavu, informování o tom, co se právě děje, v jaké fázi se nacházíme, bedlivě sledovala personál a předvídala, co se na mě chystá provést… což aktivně a včas řešili s mým mužem a vyřešili v můj/náš prospěch. Dokázala být nad věcí, ale přitom plně a přítomně prožívala vše s námi. Po samotném porodu se chopila foťáku a zachytila pro nás neopakovatelné okamžiky. Po dobu dvou hodin po porodu v porodním boxu byla s námi, přišlo nám to tak samozřejmé. V její přítomnosti bylo útulno, s potemnělým osvětlením, klidno… pomohla s přikládáním miminka na tělo tatínka, nabízela pití a jídlo, povídali jsme si.

Po dvou týdnech nás Hanka navštívila doma. Vrátili jsme se znovu k proběhlému porodu, co mu předcházelo, co se dělo při něm a co posléze. Bylo velmi cenné si ve třech dát zpětnou vazbu, slyšet, že každý z nás to prožíval o kousek jinak a po svém. Povídali jsme si o “přešlapech”, na které jsme v porodnici narazili a jak jsme se k nim postavili. Vzájemně jsme se ocenili za přirozeně a skvěle fungující tým, ve kterém bylo/je velká radost spolupracovat. Naše miminko u toho spokojeně spinkalo a jemně se usmívalo. Bylo to milé a důležité setkání.

Po celou dobu naší “spolupráce” jsme si s Hankou e-mailovaly, mohla jsem se kdykoli ozvat, zavolat a záhy jsem dostala odpověď, podporu, povzbuzení.
Jsme hrdí na to, že jsme si dulu Hanku přizvali právě k té nejvýznamnější životní události, že se společně podílela na krásném prožití porodu a stala se tak “svědkem” našeho miminka.

Hanko, děkujeme Ti a přejeme mnoho podobně krásných dulích služeb!

Denisa a Štěpán s miminkem

Zpět na seznam referencí


Kontaktujte mě, ráda Vám odpovím!
mailto:dula@handula.cz, telefon 608 832 390